03.21.2020, 0:50 AM | |
Тема заняття: Охайне житло Для чого вам потрібний даний матеріал: 1. Гігієна житла - що це? Та навіщо вона нам ? 2. Дізнаєтеся на які категорії ділиться прибирання квартири, та як це правильно робити. 3. Отримаєте хороший бал з трудового навчання за знання вище перерахованого матеріалу :) текс виділений жовтим фоном записуємо у зошит
Гігієна житла - що це? Та навіщо вона нам ? Народна мудрість говорить: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!» Тому, щоб у приміщенні було чисто, необхідно з порогу починати піклуватися про чистоту. Особливо в сьогоднішніх умовах карантину. Головним призначенням житлових приміщень завжди був і залишається захист людини. Гігієна житла – це забезпечення комфортних для людини умов, порядку і чистоти в житловому приміщенні. А це означає — не заносити бруд з вулиці. Перш за все, стежити за тим, щоб разом з одягом і взуттям не приносилися пил і бруд. Для цього верхній одяг (пальто, плащі) витрушувати, а для очищення взуття покласти спеціальні доріжки перед входом у приміщення. Верхній одяг і взуття слід залишати в передпокої і не заносити його в кімнату, спальню чи на кухню. Після чого, добре вимити руки з милом (див малюнок) і лише тоді братися до домашніх справ. Красиво упорядковане, затишне житло — це запорука настрою і здоров’я. До нього приємно повертатися з роботи, навчання, проводити у ньому час, приймати гостей. Окрім того, у кімнатах мають бути лише необхідні та зручні предмети обстановки. Кожна річ, якою користуються члени родини, повинна мати своє постійне місце.
Нині житло стало місцем відпочинку, навчання, роботи тощо. У приміщенні, де ми мешкаємо, завжди повинно бути чисто, тепло і світло, його треба регулярно провітрювати. Відсутність у квартирі необхідного мікроклімату негативно впливає на дихання, температуру тіла та інші фізіологічні функції організму людини.
Прибирання кваритири та як це правильно робити.
Для підтримання в належних гігієнічних умовах житлове приміщення необхідно прибирати. Розрізняють: щоденне, щотижневе та генеральне прибирання. Із чого розпочати прибирання в житловому приміщенні? Перша порада, якої бажано дотримуватися: починати прибирання слід із чіткого планування своїх дій – це допоможе вам зекономити час. Не поспішайте, починайте з найбільш віддалених від виходу з помешкання кімнат. Корисно буде спланувати свої дії таким чином, щоб спочатку виконати важкі завдання, а завершити прибирання простішими. Основне правило прибирання за планом – виконати повністю одне завдання, перш ніж переходити до наступного. Розпочати роботу можна з постановки таких завдань: усунути бруд, порозкладати всі речі на місця, щоб були напохваті, не губилися. Для того, щоб у приміщенні було менше всілякого пилу, який швидко прилипає до вологих поверхонь, треба спочатку проводити сухе прибирання, а потім – вологе (миття вікон, полірування меблів, миття підлоги). У кожному домі існує свій порядок: що і як робити, коли і у якій послідовності прибирати. Важко дати поради на всі випадки. У складних питаннях треба радитися з дорослими. Перш ніж розпочати прибирання, слід відповідно вдягнутися: легкі брюки, сорочку з короткими рукавами й обов’язково чимось покрити голову, щоб не бруднилося волосся. Проводячи прибирання оселі, необхідно, щоб усі засоби для чищення і мийні засоби, відро та інші речі були у вас під рукою. Якщо прибираете кімнату, краще повиносити в коридор або на балкон усі дрібні речі, аби не заважали: стільці, кімнатні квіти... Щоб не довелося виконувати всю роботу за один день, можна напередодні розібрати вміст письмового столу, навести лад у шафах для одягу. Речі розсортуйте. Відкладіть окремо те, що треба віддати в хімчистку, окремо – що підремонтувати. Відкладіть те, що вже давно не носите. Долю цих речей вирішать дорослі. Складати й вішати одяг треба відповідно до сезону: з краю покладіть легкий одяг, а за ним теплий, або навпаки, залежно від сезону. Вироби з натурального хутра не можна м’яти, найкраще, щоб вони лежали в просторій валізі. Тепер черга за книжковою шафою. Не пошкодуйте часу, розставте книжки за темами, заведіть блокнот – каталог, який значно полегшить користування домашньою бібліотекою. А заразом повитирайте полиці. Позичені книжки ставте окремо, для них доцільно виділити певне місце. Прибирання житла проводять від верхніх частин до нижніх. Що це означає? Якщо ви наводите лад у будинку, який має кілька поверхів, – починайте прибирання з верхнього поверху, поступово спускаючись до нижніх, і так до самого підвалу. Якщо ви прибираєте одну кімнату, на першому етапі треба видалити пил зі стелі, освітлювальних приладів, потім переходьте до вікон і стін. На наступному етапі почніть чищення меблів і закінчуйте плінтусами і підлогою. Миття вікон слід також починати згори вниз.
Щоденне прибирання включає: • провітрювання кімнати; Житлові приміщення потрібно провітрювати тричі на день. Краще робити це вранці під час гімнастики, туалету і прибирання, вдень - після обіду та ввечері - перед сном. Найкраще провітрюється приміщення, якщо зробити протяг, однак тоді необхідно обов’язково виходити з кімнати, щоб не захворіти. Під час ранкового провітрювання постіль має бути незастеленою, щоб і вона провітрилася. Через півгодини струшують простирадла і постіль накривають Надходження свіжого повітря в кімнату сприяє:
Провітрювання перед сном протягом 10 – 30 хвилин сприяє поліпшенню якості відпочинку. За цей час з кімнати вивітрюється зайва волога і наповнюється киснем необхідним для міцного і здорового сну. Природне провітрювання за допомогою відкритих вікон не вимагає додаткових пристосувань. • застеляння ліжка; • замітання (при потребі й миття) підлоги; Підлогу підмітають уранці, а в разі потреби і кілька разів на день. Щоб не піднімати пилу, щітку або віник зволожують. Підлогу, яка покрита лінолеумом, краще підмітати щіткою, оберненою вологою ганчіркою. Паркетну або ламіновану підлогу підмітають щіткою або віником. • стирання з меблів пилу; • чищення килимів чи доріжок, розстелених у коридорі, передпокої та кімнатах.
Щотижневе або загальне прибирання проводять, як правило, перед вихідним днем. Прибирати рекомендується в такій послідовності; • чищення м’яких і напівм’яких меблів; Догляд за м’якими меблями передбачає кілька процедур. Насамперед, це поточний догляд. Що це таке? Періодичне чищення дивана і крісел за допомогою пилососа, вибивання пилу, негайне очищення від забруднень, що раптово виникли. Якщо ці роботи виконувати регулярно, то гарний вигляд м’які меблі матимуть ще довго. • стирання пилу з корпусних меблів та всіх прикрас; • миття і чищення дверей, підвіконь; Корпусні неполіровані меблі та двepi витирають зволоженою, а потім сухою серветкою для прибирання. Якщо вони втратили блиск, на них з’явилися плями, їх слід промити теплою водою з миючими засобами і витерти насухо. Догляд за підвіконнями такий самий, як і за дверима чи корпусними меблями • зняття пилу і миття кімнатних рослин; На кімнатних рослинах збирається багато пилу, тому їм теж необхідно влаштовувати вологе прибирання, а ще краще — душ. Якщо є можливість і догляд за кімнатною рослиною дозволяє це робити, то краще рослини віднести у ванну кімнату і там змити пил водою • чистка доріжок і килимів; • миття підлоги, Генеральне прибирання проводять кілька разів на рік. Воно включає ретельне прибирання всіх приміщень. Воно полягає в більш ретельному чищенні всіх поверхонь та предметів інтер’єру, включаючи важкодоступні місця.
Практична робота. В зошиті розробіть табличку, в яку впишіть етапи прибирання власної кімнати, покажіть свої записи батькам та приберіть власну кімнату відповідно до цих записів.
Фото записів в зошиті та фото плану прибирання, табличку переслати на VIBER, вказавши прізвище, ім'я та клас хлопці на номер 0730946050 дівчата на номер 0973767648
Інформаційні джерела: | |
| |
Переглядів: 1053 | Завантажень: 0 | |
Всього коментарів: 0 | |